Książka na czasie

Na rynku można ostatnio zaobserwować książki poruszające tematy bardzo “życiowe”. Są one pokazywane z zupełnie innej strony, która porusza nas jeszcze bardziej do głębi. Z pewnych rzeczy możemy nie zdawać sobie nawet do końca sprawy, jednak kiedy zapoznamy się z tak doskonale skrojoną książką, to dopiero zaczynamy sobie uświadamiać pewne sprawy. Są one na dodatek dla nas bardzo bolesne. Może nie dotknęły nas osobiście, jednak już istnieją w naszej świadomości. Jedną z takich pozycji jest Zranić marionetkę. Audiobook autorstwa Katarzyny Grocholi.

Samobójstwo czy morderstwo?

Katarzyna Grochola napisała swoją pierwszą książkę o tematyce sensacyjnej i od razu okazała się ona wielkim hitem do tego stopnia, że można bez problemu otrzymać ją w wygodnej formie audiobooka. Podczas jazdy autem, podczas przerwy na śniadanie możemy wsłuchać się w tą pozycję, która porusza bardzo mocno wątek pedofilii w naszym świecie, w naszym kraju. Nie jest to pozycja oparta na faktach, jednak temat ten jest cały czas wiecznie żywy, dzięki czemu tak mocno trafia on do naszych wnętrz. Cały audiobook ma osiem godzin i 16 minut. Jest to czas pełen napięcia, wielu zagadek, miłości, nienawiści oraz bolesnych tajemnic głównych bohaterów. W swojej książce autorka przenosi nas do warszawskiego światka, gdzie odnalezione zostaje ciało biznesmena. Nie myślmy, że są to dawne czasy. To okres tu i teraz. Taka sytuacja równie dobrze mogła mieć miejsce miesiąc temu, rok, dwa? Po wezwaniu na miejsce zdarzenia policja ogłasza, że było to samobójstwo. Jednak już niedługo na jaw wychodzą kolejne, podobne do siebie “samobójstwa”. Policja musi wziąć pod uwagę fakt, że za tą sprawą ktoś jednak stoi, więc do sprawy przydziela Natana – policjanta z dochodzeniówki oraz młodą antropolożkę Weronikę piszącą pracę doktorką na temat samobójstw.

Uwikłani w zagadki i tajemnicę

Zranić marionetkę. Audiobook okazuje się świetnie spisanym kryminałem (https://www.taniaksiazka.pl/zranic-marionetke-katarzyna-grochola-p-1326927.html), który bardzo dosadnie opisuje ciała znalezione na miejscu zbrodni. Dzięki temu również książka w formie audiobooka tak doskonale do siebie przyciąga, że ciężko się od niej oderwać. Natan i Weronika razem próbują rozwikłać śledztwo. Młoda dziewczyna ukrywa jakąś tajemnicę. Do tego grupa nastolatek chcąc się powygłupiać doprowadza do strasznej. Na to wszystko okazuje się, że w śledztwie bardzo mocno ukazuje się wątek pedofilii. Jak w tym wszystkim odnajdzie się Natan uważany za ostatniego, porządnego mężczyznę z zadami, który również musi zmagać się z demonami przeszłości. Czy obojgu uda się w końcu wyjaśnić kto doprowadza biznesmenów do śmierci?

Business obraz autorstwa teksomolika - www.freepik.com