Regulamin

Regulamin zakupów w sklepie internetowym:
fotonica.pl

Regulamin sklepu:

OGÓLNE 
Właścicielem sklepu jest Fotonica ul.Karmelicka 8 31-128 Kraków NIP 7381205635,CEIDG R002161416/2015 . Korzystając ze stron FOTONICA.PL jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na stosowanie sie do zasad określonych w niniejszym regulaminie. Jeśli nie akceptują Państwo warunków regulaminu prosimy o zaprzestanie korzystania z naszej witryny. Fotonica SŁAWOMIR MUZYKA  zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu, a także do przebudowy witryny, zmiany sposobu udostępniania lub całkowitego zaniechania udostępniania całej witryny lub jej części oraz zmiany zawartości witryny w dowolnym czasie. 
Zmiana regulaminu nie dotyczy zamówień złożonych przed przed jej dokonaniem i będą one realizowane na zasadach dotychczasowych. 

ZAMÓWIENIA

 1. Zamówienia można składać poprzez sklep internetowy, pocztą elektroniczną kontakt@fotonica.pl jak również telefonicznie, 784 692 337 lub 012 429 59 37

 2. Warunkiem realizacji zamówienia jest jego potwierdzenie drogą mailową lub telefoniczną.

 3. Przyjęcie przez sklep internetowy każdego złożonego zamówienia jest potwierdzane drogą telefoniczną lub e-mailową przez pracownika naszego sklepu.

 4. Zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji, w przypadku zamieszczenia w formularzu zamówienia niekompletnych lub błędnych danych.

 5. Klienci, którzy złożyli zamówienie i zostało ono potwierdzone mogą sprawdzać stan swojego zamówienia telefonicznie lub drogą mailową.

 6. FOTONICA.PL zastrzega sobie prawo do aktualizacji cen w przypadku, gdy zamówiony towar jest chwilowo niedostępny w hurtowni, a w nowej dostawie jego cena ulegnie zmianie. O każdej zmianie cen poinformujemy klienta pytając go, czy nadal jest zainteresowany zakupem towaru. W takim przypadku klient może odtapic od zamówienia.

 7. Informacja zamieszczona na stronach internetowych FOTONICA.PL ma charakter poglądowy jeśli chodzi o cenę, wygląd, skład artykułu, wyposażenia i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego


WARUNKI I CZAS DOSTAWY

 1. Przesyłki dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej lub poczty polskiej. Istnieje możliwość odebrania towaru w naszym sklepie po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru.

 2. Na życzenie klienta, możemy wysłać zamówiony towar poprzez wskazaną przez niego firmę kurierską. Opłata, w takim wypadku, jest doliczana zgodnie z obowiązującym cennikiem wybranej firmy kurierskiej (wysyłka wyłącznie po wpłacie na konto).

 3. Wszystkie sprzedawane towary staramy się Państwu dostarczyć jak najszybciej. Wysyłka towarów znajdujących się w magazynie jest realizowana w ciągu 48 godzin. W przypadku chwilowego braku towaru, termin wydłuża się do 7-14 dni.

 4. W szczególnych przypadkach, z przyczyn od nas niezależnych, termin dostawy może się wydłużyć. Zawsze postaramy się Państwa możliwie wcześniej o tym poinformować.

 5. Do terminów dostaw nie wlicza się sobót, niedziel oraz świąt.


WARUNKI PŁATNOŚCI

 1. Za pobraniem – płacą Państwo kurierowi w momencie odbioru przesyłki.

 2. Przedpłata na konto – płacą Państwo przelewem lub przekazem pocztowym na nasze konto, przed dostarczeniem towaru.

 3. Przy odbiorze osobistym akceptujemy płatność gotówką, lub poprzez wcześniejszą, potwierdzoną wpłatę na konto. Każde zamówienie, które chcą Państwo odebrać osobiście musi być potwierdzone przez naszego pracownika telefonicznie lub mailowo.

 4. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, FOTONICA.PL zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności za pobraniem poprzez poinformowanie klienta po złożeniu zamówienia.


REKLAMACJE
W przypadku wystąpienia wad fabrycznych gwarantujemy naprawę lub załatwienie reklamacji z tytułu gwarancji lub niezgodności towaru z umową, rękojmi. W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za wady ukryte przedmiotu sprzedaży


ODSTAPIENIE OD UMOWY
Na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) konsument, to jest osoba fizyczna, która nabywa rzecz ruchomą w celu nie związanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, może odstąpić bez podania przyczyny od zawartej z nami umowy w terminie 10 dni licząc od dnia otrzymania towaru. Odstąpienie przez konsumenta od umowy na tej podstawy wymaga złożenia przez Klienta stosownego oświadczenia w formie pisemnej według wzoru zamieszczonego poniżej i przesłania tego oświadczenia pocztą na adres:


FOTONICA
ul. Karmelicka 8 
31-128 Kraków


Wzór oświadczenia:
............... dnia ... ... .... r.
..............................
(imię i nazwisko)

..............................
(adres)

FOTONICA
ul. Karmelicka 8 
31-128 Kraków

Oświadczenie


Na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) odstępuję od umowy sprzedaży, zawartej zamówieniem złożonym dnia ... ... .... r., towaru otrzymanego w dniu ... ... .... r. 

Kwotę do zwrotu proszę przekazać przelewem bankowym na rachunek prowadzony w banku .............. o numerze ............... ...................................... . 

..............................
(podpis)


OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Sprzedawca zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Zamawiający w sklepie Sprzedawcy mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania. 
Klient wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e-mail do Ceneo SA z siedzibą we Wrocławiu, oraz na przetwarzanie przez Sprzedawcę FOTONICA.PL oraz Ceneo SA swoich danych osobowych, w celu wypełnienia ankiety wraz z opinia o dokonanej transakcji w Sklepie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy "O ochronie danych osobowych" z dnia 29.08.1997r. 

INNE
Zwrot przyjmiemy tylko wtedy, gdy produkt nie był używany, ani nie został w żaden sposób uszkodzony. Dotyczy to również oryginalnego opakowania. Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować, wypełnić formularz oświadczenia odstąpienia od umowy i skontaktować się z nami telefonicznie. 

Informacje:
Koszty gospodarowania odpadami (KGO) są uwzględnione w cenach następujących produktów:
Nikon lustrzanki 0,80 PLN / szt.
Nikon kompakty 0,15 PLN / szt.
Canon 0,20 PLN / szt.
Olympus 0,15 PLN / szt.
Sony 0,55 PLN / szt.
Pentax 0,45 PLN / szt.


Jeżeli przesyłka nie dotrze do Państwa mimo przyjęcia zamówienia i potwierdzenia go przez FOTONICA.PL, prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny 737 474 139 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy kontaktować się z nami telefonicznie, pod numerami: 784 692 337 lub 012 429 59 37, lub mailowo: kontakt@fotonica.pl

Pytania o zakupy ratalne prosimy kierować telefonicznie lub drogą mailową. 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy kontaktować się z nami telefonicznie (012) 429 59 37 lub e-mail:kontakt@fotonica.pl

Życzymy Państwu udanych zakupów w naszym sklepie.